Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

http://www.fabianski.com.pl

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Play Single polskie

02.11.2009 / Arkadiusz Kałucki

Single Polskie: cz.25/2009


opracował i przygotował Arkadiusz Kałucki
e-mail: djarecky@go2.p

Menu


MALEO REGGAE ROCKERS – „Reggae Radio„ (UNIVERSAL MUSIC)

Po trzech latach od ukazania się albumu “Reggaemova”, Maleo Reggae Rockers powracają na fale eteru za sprawą nowego nagrania „Reggae Radio”. Jest to pierwszy singlowy utwór promujący najnowszą, trzecią płytę zespołu pt.: „Addis Abebe”.

ANIA WYSZKONI – „Czy Ten Pan i Pani” (SONY MUSIC)

W ostatnich dniach czerwca br. odbyła się premiera solowego albumu Ani Wyszkoni – „Pan i Pani”. Jego zwiastunem była kompozycja „Czy Ten Pan i Pani”, która zgłoszona została do konkursu Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Liderka zespołu Łzy zajęła z nią drugie miejsce, ale za to zdobyła główne nagrody Dziennikarzy i Fotoreporterów. Nagranie spokojnie może kandydować do przeboju lata 2009.

GOLEC uORKIESTRA - "Góralskie Tango" (EMI MUSIC PL)

Bracia Golcowie powrócili po pięcioletniej przerwie z krążkiem "5". Album pełen dynamiki, pozytywnej energii, z rozbudowaną sekcja dętą i zdecydowanie dojrzalszy, promuje nagranie "Góralskie Tango".

PAN PROFESKA - "Lato" ,(GABINET PANA PROFESKI RECORDS)

Zespół Pan Profeska zapoczątkował swoją działalność w 1998r. MariO Rutczyński saksofonista i autor większości tekstów, od początku istnienia zespołu jest głównym motorem napędowym grupy. Towarzyszą mu muzycy na co dzień występujący w innych polskich czołowych zespołach jak: Daab, T.Love, Sidney Polak. Grający ska w połączeniu z lekkim punkiem Pan Profeska przygotował kompozycję "Lato". Ten lekko wpadający w ucho utwór, powinien idealnie wpasować się w radiowe playlisty.

ŁĄKI ŁAN - "Bzyk" (EMI MUSIC PL)

Połączenie stylów punk, funky, rocka i bluesa towarzyszy nam na albumie warszawskiej grupy Łąki Łan – „Łąkiłanda”. Ich zabawny wizerunek, dowcipne teksty, w połączeniu w jedna całość tworzy wbrew pozorom bardzo poważny obraz zespołu. Ten oryginalny i pełnych pomysłów kolektyw na pewno już jest w waszych stacjach radiowych a nagranie „Bzyk” promuje następny krążek Łąki Łan.

69 ft. MAGDA WÓJCIK - "Ty To Ja" (4EVER MUSIC)

Grupa 69 powstała w 2005r. w Częstochowie. Reprezentanci sceny rockowej nagrali swój pierwszy album pt: "69". Krążek wypełnia dwanaście kompozycji w tym jeden zaśpiewany po angielsku. Lider zespołu 69 Paweł Zieliński razem z Łukaszem Kwarciakiem, Bartoszem Żyngielem, Grzegorzem Rurańskim i Darkiem Befaltowskim podbijają stacje radiowe kompozycją "Ty To Ja" z gościnnym udziałem wokalistki tria Goya - Magdą Wójcik.

THE CUTS - "Pokój Na Jedną Noc" (4EVER MUSIC)

Pochodzący z Piły zespół The Cuts istnieje od 2006r. Grająca electro-rocka grupa, podbija stacje radiowe następnym singlem "Pokój Na Jedną Noc" z ich debiutanckiej płyty. Warto wspomnieć, że panowie z The Cuts wystąpili na festiwalu TOP Trendy 2008r.

STACHURSKY - "Zostań i Bądź" (UNIVERSAL MUSIC)

W połowie czerwca 2009r. ukazała się kolejna płyta Stachursky'ego - "2009". Zwiastunem i pierwszym singlem z premierowego materiału jest nagranie "Zostań i Bądź". Stachursky powraca do tanecznych brzmień, z których zasłynął w latach 90-tych.

MROZU - "Co Nam Pisane" (PINK CROW RECORDS)

Kolejna odsłona z debiutanckiej płyty Mroza - "Miliony Monet" stała się faktem. Do stacji radiowych trafił singiel "Co Nam Pisane". Ten młody i utalentowany artysta, zasłynął w naszym kraju z produkcji brzmień i bitów soul, hip-hop, r'n'b czy dancehall.

FU ft. WOZZO - "Dosyć Tego" (PROSTO)

Związany z grupą Zipera i ZIP Składem raper Fu, promuje swój juz piaty solowy album zatytułowany "Retrospekcje". Singlem zwiastującym krążek jest "Dosyć Tego", gdzie gościnnie wystąpił Wozzo znany z zespołu Afromental. Cała płyta ukaże się pod koniec wakacji.

SASHA - "To Nic Kiedy Płyną Łzy" (SONY MUSIC)

Wszyscy doskonale pamiętamy sukces jaki odniósł duet The Jet Set z Sashą w roli głównej. Po rozpadzie duetu, Sasha (właśc. Aleksandra Strunin") skoncentrowała się na karierze solowej. Jej pierwszą odsłoną jest nagranie "To Nic Kiedy Płyną Łzy", z którym startowała do Sopot Festiwal. Na koniec 2009r. zaplanowana jest premiera albumu artystki.

AGNIESZKA CHRZANOWSKA - "Nie Znajdziesz Mnie" (POEMAT)

Album "Bez Udziału Gwiazd" Agnieszki Chrzanowskiej ukazał się 25.05.2009r. Dodatkową atrakcja krążka jest płyta DVD z koncertem Agnieszki. Pierwszym singlowym nagraniem był utwór tytułowy płyty. Kolejnym jest "Nie Znajdziesz Mnie", do którego słowa i muzykę napisała sam wokalistka.

POLA - "Broń Panie Broń" (KAYAX PROD. / AGORA SA)

Bez wątpienia jest debiutantką na polskiej scenie fonograficznej. Pola bo o niej mowa, utworem "Broń Panie Broń" zwiastowała i promuje swój premierowy materiał muzyczny. Krążek nosi tytuł "Wbrew" i współtworzyli go: kompozytor i producent Ned Bigham(Amy Winehouse, Leona Lewis), producent Robin Millar (Sade, Ive Mendes). Dodać należy, że do polskojęzycznych piosenek teksty napisał Wojciech Waglewski.

FEEL - "No Kochaj Mnie"(GORGO / EMI MUSIC PL)

Po niewątpliwym sukcesie debiutanckiej płyty zespołu Feel, katowicki kwartet z Piotrem Kupichą na czele znowu jest na topie. Kolejny album pt.: "2", na którym znalazło się dziesięć kompozycji i dwa instrumentalne bonusy, promuje drugie nagranie "No Kochaj Mnie". Po pierwszym singlowym utworze "Pokarz Mi Niebo", Feel o swoja popularność może być spokojny.

ROTARY - "Pomyśl O Mnie Jeden Raz" (MY MUSIC)

Po kilku latach przerwy zespół Rotary powraca na polska scenę z nowym materiałem muzycznym. Autorzy hitów "Na Jednej Z Dzikich Plaż" czy "Satelita" przygotowali melodyjny i pełen nowoczesnych brzmień album pt.: "Roboty i Romantycy". Pierwszym singlem z tej płyty jest "Pomyśl O Mnie Jeden Raz".

DAGADANA - "Ep. Wygadana" (DAGADANA)

Polsko-ukraińskie trio Dagadana to Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska i Miko Pospieszalski. Poznali się na międzynarodowych warsztatach jazzowych International Summer Jazz Academy In Cracow. Trio wydało EP-kę pt.: "Wygadana" tuż przed występem na Heineken Open'er Festival 2009. Brzmienia drum'n'bass, jazz, folk w jednej pigułce polecam wam bardzo gorąco.

PAULLA - "I Prosto W Serce" (UNIVERSAL MUSIC)

Na debiutancki album Paulli (właśc. Paulina Ignasiak) wszystkie teksty i muzykę napisał Adam Konkol, gitarzysta zespołu Łzy. Nastrojowy klimat płyty idealnie pasuje do ciepłej, intymnej barwy głosu wokalistki, która ponownie zagościła na radiowych listach przebojów i playlistach. Tym razem za sprawa singlowego nagrania "I Prosto W Serce".

WARSZAFSKI DESZCZ - "Tak Się Robi Hip-Hop" (WIELKIE JOŁ)

Nagranie "Tak Się Robi Hip-Hop" jest drugim singlem pilotującym krążek "Powrócifszy...". Producentem utworu jest Kixnare. Premiera albumu odbyła się 6.06.2009r. Reaktywowany przez Tede i Numer Raz projekt Warszafski Deszcz, zaskoczy mile nie jednego słuchacza i fana hip-hopu.

BOB ONE - "W Górę" (PINK CROW RECORDS)

Przedstawiciel polskiej sceny reggae, dancehall Bob One, wdarł się przebojem na fale eteru za sprawą utworu "W Górę". Pochodzi on z debiutanckiej płyty artysty, który dopiero w tym roku wydał swój materiał, pomimo intensywnej działalności od 2001r.

MARIA SADOWSKA - "Rewolucja" (SONY MUSIC)

Nagranie "Rewolucja" jest promującym najnowszy album Marii Sadowskiej "Spis Treści". Krążek wypełniają stylistyki reggae, funky, pop wzbogacone nowoczesna elektroniką. "Spis Treści" to pierwsza autorska płyta wokalistki, przy której wsparcia udzielili jej: Adrian Łobanowski, Bartłomiej Kuźniak i Dominik Trębski. Gościnnie na płycie wystąpił Gutek oraz Borys Szyc. Niniejszym artystka dołącza do grona trzydziestolatków, zamykając pewien etap swojego życia. A o czym opowiada na albumie musicie sami się przekonać.

ANNA - "Unosi Mnie Wiatr" (OLO - ART)

Po dwuletniej przygodzie z zespołem Brathanki(2003-2005r.), gdzie Anna Mikoś razem z Magdą Rzemek zastąpiły Halinę Mlynkovą jako wokalistki, słuch o tej pierwszej zaginął. A tu proszę, w połowie minionych wakacji do stacji radiowych trafił pierwszy singiel Ani, będący zapowiedzią jej debiutanckiego krążka. Kompozycja "Unosi Mnie Wiatr" jest autorstwa Roberta Jansona(Varius Manx), do którego tekst napisała sama Ania Mikoś. Czas pokarze, jak wysoko "uniesie wiatr" rodowita krośniankę na polskim rynku muzycznym.

ZAKOPOWER & KASIA CEREKWICKA - "Zbójnicki skarb" (KAYAX PROD.)

Ten niezwykły duet zaśpiewał piosenkę "Zbójnicki Skarb", który promuje najnowszy film Agnieszki Holland pt. "Janosik. Prawdziwa Histroia". Połączenie soulowego głosu Kasi z etno-rockowym charakterem Zakopower przyznacie, że brzmi to bardzo interesująco. Kolejna piosenka jaka towarzyszy filmowi ma szansę stać sie hitem. To pozycja obowiązkowa na radiowych listach przebojów.

KAYAH - "Jak Skała" (KAYAX PROD.)

Kilka tygodni temu ukazał sie już ósmy album Kayah. Płyta nosi tytuł "Skała". Dominuje na niej nastrojowa, subtelna i delikatna muzyka jazzująca a towarzyszace teksty mówią o miłości, przemijaniu, dojrzewaniu. Pierwszym singlem pilotującym nowe wydawncitwo jest utwór "jak Skała". Polecamy!!!